cup.cirus.cz

Detaily závodu

Rally Botič


Registrace do závodu již není možná!

Výsledky závodu

Datum: 2.4.2016

Místo: Praha-Petrovice (GPS:50.0347789N, 14.5576178E)


Report:

Druhý závod našeho šampionátu proběhl opět v areálu ZŠ Petrovice. Tentokrát na nás čekal antukový ovál a přilehlé travnaté hřiště. Na startu se sešlo sedmnáct závodníků, což by nebylo tak zajímavé, kdyby startovní pole nebylo tvořeno z deseti dětí a pouze sedmi dospělých!

Trať byla poměrně klouzavá, takže si všichni užili jízdu bokem. Z pořadatelského hlediska byl trochu problém se značením trati, kdy po projetí celého peletonu okrajové čáry téměř zmizely. Díky tomu se trať musela po každé druhé RZtě znovu nalajnovat.

Již od prvních metrů se zbytku peletonu utrhl Peťák Pavlát, na kterého nikdo z nás prostě nemá. Nicméně čas pracuje proti němu, a až začne dorůstat naše drobotina, tak mu ještě pořádně zatopí. Celkově druhý do cíle dorazil Pepa Vacek, kterého téměř dostihl Pavel Bartoň. Rozdíl mezi nimi byl úplně minimální. Pořadí v týmech korespondovalo s pořadím těch nejlepších, kdy první skončili "AyA racing", druzí "tým PV" a třetí skončil místní "Uhlák".

V dětské kategorii obhájil své minulé vítězství Šimon Martan, za kterým se umístil Ondra Mašek. Nutno dodat, že Ondra si jako jediný ze startovního pole vybral VP. I s tímto handicapem se dokázal dostat na stříbrnou pozici. Třetí skončil Jakub Kessl, který tak úspěšně zahájil svou první sezónu. Místní borci dvojčata Jandovi sice skončili až za ním, ale i tak mu nedali ani metr zadarmo.

Všem zúčastněným děkujeme opět za prima atmosféru, a těšíme se na vás na dalších závodech.

Fotky a videa:

Od Pavla Martana
Od Míry Wimmera
Od Pepy Vacka