cup.cirus.cz

Detaily závodu

Branická desítka


Registrace do závodu již není možná!

Výsledky závodu

Datum: 31.7.2016

Místo: Praha-Braník (GPS:50.0286350N, 14.4025964E)


Report:

Pátý závod se odehrál v areálu Vltavanů v Bráníku. Areál je velice atraktivní a i hojně navštěvovaný rodinami s dětmi, protože se v něm nachází veliké lanové centrum, které je volně přístupné. Předpokládali jsme, že největším nepřítelem závodníků bude prudké slunce a hordy diváků. Nakonec byl ale opak pravdou. Za vším stojí studená fronta, která s sebou z Německa přitáhla přívalové deště. Diváci se nedostavili, a veškeré tratě namalované vápnem po prvním lijáku zmizely. Voděodolná trať postavená v sobotu byla sjízdná pouze na motorovém člunu.

Naštěstí se ale sešlo silné startovní pole, ve kterém byly zastoupeni jak úplní nováčci, tak i zkušení harcovníci. S jejich přispěním se podařilo dát dohromady voděodolný okruh přes plochy, kde se netvořily louže. Okruh byl dlouhý minutu a půl (měřeno časem těch nejlepších) a tak jsme si mohli dát i několik RZ-et, při kterých se okruh objížděl dvakrát. I přes časté přeháňky se podařilo odjet plný počet RZ-et, tedy deset. Díky počasí byl závod velice náročný a tak je s podivem, že až na jednoho odstoupivšího závodníka se všem podařilo dojet až na cílovou rampu.

Startovní pole se sešlo až nezvykle kvalitní, neboť nás posílili tři borci z Táborského šampionátu. Dva z nich nakonec skončili na stupních vítězů. Před nimi již tradičně dojel Peťák, který si svým vítězstvím definitivně vyjel letošní první místo v šampionátu. Za ním dojel Michal "Embie" Bouchner, který se dlouho držel na prvním místě. Na třetím místě dojel Honza Brich, který dojížděl ztrátu z první RZ-ety. V dětské kategorii, skončil na prvním místě Matěj Janda, který byl následován Jakubem Kesslem a Kristýnou Zitovou.

Všechno musí někdy skončit a tím letošním koncem bude příští závod, který se opět odjede v Petrovicích.

Fotky a videa:

Od CiruSu
Od Pepy Vacka