cup.cirus.cz

Detaily závodu

Sojovické zatáčky


Registrace do závodu již není možná!

Výsledky závodu

Datum: 27.5.2017

Místo: Sojovice (GPS:50.2320617N, 14.7682564E)


Report:

Čtvrtý závod letošního ročníku nás vytáhl z Prahy ven a to konkrétně do Sojovic nedaleko Staré Boleslavi. Závod se odjel ve stejné lokalitě jako loni, i trati byly podobné a přesto tu byla řada rozdílů. Především povrch byl ve výrazně lepším stavu, než před rokem. Sice se prášilo, ale jen ve snesitelné míře. Písek byl sice všude, ale už nebyl tak hluboký a auta po něm krásně klouzala. Celý den se na nás slunce smálo a tak to byl takový první pořádný letní závod.

Od první RZ-ty nenechal nikoho na pochybách hostující Martin Knespl, který závod vyhrál systémem start - cíl. Martin s námi odjel již třetí závod a je jen jeho škoda, že se neregistroval, protože by určitě vyhrál i celý šampionát. Za ním jsem do cíle dorazil já (Pavel Martan) a za mnou Jirka Kessl, který nakonec udolal Standu Kuníka. Standovi se bohužel nevyhly technické problémy, když musel před poslední RZ-tou zcela rozebrat zadní převodovou skříň svého XV-čka.

Další závod nás zavede opět do garáží, tentokrát budou trochu jiné, protože se do nich zajíždí z povrchu. Vezměte si s sebou osvětlení, možná zhasneme...

V neděli dopoledne po příštím závodě bude předváděčka pro volně příchozí. Účast není povinná, ale uvítáme každého pomocníka na vysvětlování jak co funguje.

P.

Fotky a videa:

Od Martina Hapla
Od Martina Hapla (II. část)