cup.cirus.cz

Detaily závodu

Andělské peklo


Registrace do závodu již není možná!

Výsledky závodu

Datum: 17.3.2018

Místo: Praha 4 (GPS:50.0498142N, 14.4516894E)


Report:

Zima ani zdaleka nekončí a my už máme odjetý druhý závod. Od teď už zpomalíme a další závody už budou s měsíční frekvencí. Závod s názvem "Andělské peklo" se odjel v podzemních garážích v pražské Michli. Stejně jako loni jsme na polovinu trati na část RZ-et zhasli a tak se jelo téměř v absolutní tmě.

Od první RZ-ty se ujmul vedení Jirka Kessl, který vyhrál závod stylem start - cíl. Je zajímavé, že na rozdíl od ostatních závodníků zajížděl po tmě srovnatelné časy jako ve dne. Za Jirkou se zuby nehty držel Pavel Martan a za ním se to mlelo, když až teprve v poslední RZ-tě stáhnul Pepa Vacek náskok Standy Kuníka a nechal mu tak jen bramborovou medaili. Pepova ztráta vznikla hned v první RZ-tě, když se zakoukal do Pata a Mata a zapomněl že startuje. Zajímavé je, že loni se zakoukal do ovečky Shaun a taky zapomněl odstartovat.

Zajímavostí byla účast polských závodníků, kteří až teprve na startu třetí RZ-ty zjistili že část závodu se pojede po tmě. Celou situaci řešili provizorně a na svá auta lepili různé zdroje světla a to baterky a mobily. Mobily měli přilepené izolačkou a často je cestou ztratili. Marcin dokonce mobilem trefil časomíru. Ostatní závodníci byli připraveni vzorně a s osvětlením neměli žádné problémy. V pelotonu se objevila řada nováčků a pro některé to byl úplně první závod v životě. Celkem jsme odjeli devět RZ-tet s celkovou dobou téměř hodinu.

Další závod se pojede opět trochu v extrémních podmínkách a to v pískovně v Sojovicích. Je potřeba mít těsné bordelkryty, protože místní prach se dostane opravdu všude.

Fotky a videa:

Od Pavla - záznam z RZ-ty
Od Jirky - záznam z RZ-ty
Od Honzy Hončla