cup.cirus.cz

Detaily závodu

Sojovické zatáčky


Registrace do závodu již není možná!

Výsledky závodu

Datum: 22.4.2018

Místo: Sojovice (GPS:50.2320617N, 14.7682564E)


Report:

RZ 01 - Písková
Pavel Martan dojíždí jen do poloviny závodu, odstavuje ho kamínek v hlavním kole = VP. Petr Pokorný se potýká s nastavením elektroniky, auto stále jede a nejde zabrzdit. RZ-tu vyhrává Šimon Martan za ním dojíždí duo Kesslů, táta (Jirka) je rychlejší.

RZ 02 - Písková 2
Jirka Kessl zajíždí jako první čas pod dvě minuty a vyhrává RZ-tu. Šimon Martan je druhý, na třetím místě je opět Kuba Kessl, na to že mu je jen osum mu to celkem jede. Filip Horáček nepřejíždí most a dostává penalizaci. Michal Havránek nedokázal nastartovat auto, odešel vypínač. Musel přijít Maty (syn) a poradit jak na to. Stačilo připájet baterku na regulátor. Martin Hapl jede s kamerou, už se těšíme na záznam.

RZ 03 - Panelová
Na panelech drží jiné gumy než na šotolinu. Povrch odskakuje a tak se auto v některých zatáčkách chová nepředvídatelně. Pepa Vacek nazouvá špatné gumy, jiné prý nemá. Jezdí se časy pod dvě minuty. Šimon Martan vyhrává druhou RZ-tu, druhý dojíždí Standa Kuník následován Jirkou Kesslem. Kubovi Kesslovi se jelo "docela blbě!, pořád se převracel o kužely. Havránkům už to jezdí bez problémů, před startem trimují řízení. Monika Mašková je na startu nervózní, ale auto jí jede zatím skvěle. Mají jedno společné s Ondrou Tanciboudkem.

RZ 4 - Panelová 2
Šimon Martan dostává hodiny na přechodu z panelu na štěrk i přes to se v celkovém pořadí posouvá na celkové první místo. Martin Gajdošík na startu nepodává rozhovory, plně se soustředí na výkon. Moc platné mu to nebylo, dojíždí o 10 s pomaleji, než minulou RZ-tu, která byla stejná jen opačně. Už je pořádné vedro, má být až třicet stupňů. Ondra Tanciboudek má obuté Pirelli a doufá, že se nejede na písek (ano jedou se jenom panely). RZ-tu vyhrává Standa Kuník a je to jeho premiérové vítězství RZ-ty v životě.

RZ 5 - Pouštní
Šimonovi Martanovi odpadá pravý přední tlumič hned za začátku RZ-ty, nasazuje a dojíždí. RZ-tu vyhrává Jirka Kessl, který se tak vrací na čelo závodu. Druhý dojíždí Kuba Kessl a třetí je Standa Kuník, který je dnes ve famózní formě. Monika Mašková má veliké problémy na trati a vybírá si VP-čko.

RZ 6 - Pouštní 2
Šimon Martan si vybírá svou porci smůly a s upadlým tlumičem končí s VP. Ondra Tanciboudek má taky VP kvůli ulomené poloose. Auto spravuje alespoň tak, aby mohla jet Monika. V RZ-tě vítězí Jirka Kessl před Standou Kuníkem a Pepou Vackem.

RZ 7 - Sahara
Tentokrát žádné technické problémy. Vedro pomalu polevuje. Pepa Vacek "konečně vyhrává RZ-tu o 0,3 za ním dojíždí Jirka Kessl a Standa Kuník.

RZ 8 - Gobi
Patrik Krautschneider měl zaseklé pneumatiky a nešlo mu zatáčet. Do cíle dojel naštvaný prý: Proč tam jsou ty kameny? Do cíle RZ-ty dojíždí první Jirka Kessl, druhý je Šimon Martan a třetí Pepa Vacek. V poslední RZ-tě pojedeme všechny části trati.

RZ 9 - Tenere
Pepa dojíždí se sešlápnutou Lančií. Časy průjezdu jsou okolo tří a půl minuty. Šimon Martan dojíždí s náhonem pouze na přední nápravu. V RZtě i v závodě vítězí Jirka Kessl, druhý dojíždí Standa Kuník, třetí je Kuba Kessl, kterého v celkovém pořadí předstihl Pepa Vacek.

Fotky a videa:

Od Martina Valíka